دستگاه بادکن بطری

دستگاه بادکن بطری
پرشین ماشین از تولیید کنندگان انواع دستگاه بادکن پت در کشور می باشد. این مقاله در پی آن است که به معرفی این دستگاه بپردازد.

پرشین ماشین از تولیید کنندگان انواع دستگاه بادکن پت در کشور می باشد. ما این امکان را برای خریدان این دسته از ماشین آلات بسته بندی فرآهم کرده ایم که محصولاتی ساخت داخل اما با استاندارد های بین المللی را تهیه نمایند. کلیه مراحل طراحی، ساخت، پشتیبانی، نصب و آموزش توسط کارشناسان حرفه ای این امور انجام می پذیرد. با ما همراه باشید.

 

پت (PET) چیست؟

برای تولید بطری های نوشیدنی و مواد غذایی و خوراکی به دلیل اهمیت بالای توجه به استاندارد های بهداشت و سلامت از هر مدل از پلاستیک ها نمی توان استفاده نمود. یکی از بهترن مواد که می تواند شاخص های بهداشتی و سلامت را تامین نموده و در عین حال نیز در تولید بسته بندی صنایع غذایی و دارویی نیز مورد استفاده قرار بگیرد مواد پلاستیکی پت است.

همان گونه که گفته شد پت یکی از زیر مجموعه های مواد پلاستیکی است. پت در حقیقت پلی اتیلن ترفتالات نامیده می شود و به صورت مخفف پت گفته می شود. این ماده پلاستیکی از دسته مواد بی خطر است واگر به استاندارد های سلامت مربوط به بسته بندی که بر روی بطری های آب، که به صورت عدد درج شده است توجه شود، عدد مربوط به این ماده برابر با ۱ است که بی خطری آن را نشان می دهد.

این گروه از پلاستیک ها از جمله نوعی رزین های پلیمری ترمو پلاستیک است. موارد کار برد آن نیز در ترمو فورمینگ، ساخت الیاف مصنوعی و بسته بندی مواد غذایی و غیره است. این دسته از مواد بر خلاف نام علمی آن فاقد پلی اتیلن می باشد.

 

دستگاه بادکن پت چیست؟

دستگاه بادکن پت در حقیقت چندین عملیات را جهت آماده سازی ظروف مواد غذایی، بطری آب و ظروف دارو را به صورت متوالی انجام می دهد. این دستگاه دارای یک قالب است که ظروف پت با عملیات حرارت دهی دچار تغییر شکل شده وارد آن می شوند و با دمش باد به شکل قالب تغییر شکل می دهند. این توضیح ساده ترین کار از عملکرد دستگاه بادکن پت است.

 

در دستگاه بادکن پت ابتدا مواد پت با دیدن گرما آماده انجام عملیات تغییر شکل با دمیدن می شوند. این موضوع توسط یک دستگاه هیتر یا گرماده پوشش داده می شود که می توان از طریق مکانیزم های مختلف صورت بپذیرد. اگر عملیات حرارت دهی مواد اولیه صورت نپذیرد عملا ادامه عملیات کاری بی نتیجه است. در حقیقت از یک روش سیستماتیک برای انجام این کار استفاده شده است. در صورت بروز کوچک ترین مشکل در عملکرد هر قسمت کلیه فعالیت دستگاه متوقف می شود.

توالی انجام کار بسیار مهم است. دستگاه بادکن پت می تواند از دو مدل نیمه اتوماتیک و اتوماتیک بهره بگیرد. اما انجام توالی دار هر مرحله که شامل قرار دادن مواد پت در دستگاه، حرارت دهی، انتقال به درون قالب، دمیده شدن باد، خنک شدن و خروج از قالب باید به صورت دقیق انجام شود. پت ها همان گونه که توضیح داده شد در بطری سازی مواد آشامیدنی، بسته بندی مواد غذایی و نیز بسته های دارویی به دلیل بی خطر بودن کار برد دارد. دلایل مختلفی برای استفاده از مواد پت وجود دارد که به صورت دقیق تر مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.

 

توضیحاتی دیگر در مورد دستگاه بادکن PET

این توضیحات در مورد نحوه عملکرد و جنبه کارکردی دستگاه بادکن پت است. در خصوص ساختار و اجزاء این دستگاه قطعا توضیحاتی به صورت تخصصی ارائه خواهد شد.

 پرشین ماشین تلاش دارد با ارئه طیف متنوعی از محصولات بادکن پت و پوشش قالب های مختلف وطراحی های گسترده، لیست وسیعی از گزینه های انتخابی را برای مشتریان و خریدارن محترم فرآهم نماید.

به منظور دریافت اطلاعات فنی و قیمتی می توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.